מגרשים למכירה במרכז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

מגרשים למכירה במרכזאחד התפקידים העיקריים של מנהל מקרקעי ישראל הוא שיווק של קרקעות באמצעות מכרזים פומביים שמתקיימים אחת לתקופה מסוימת. מכרז קרקעות הוא דרך יעילה ובטוחה להשגה של מגרשים למכירה במרכז ורבים בוחרים להשתתף במכרזים מסוג זה. על פי תכנית העבודה השנתית בכל שנה מוקצעות קרקעות ברחבי הארץ לציבור, ואז למעשה מקיימים מכרז שמפורסם בדרך כלל בכלי התקשורת השונים ובעיקר בעיתונות. האופי והתנאים של המכרז נקבע על ידי המנהל עצמו.

מגרשים למכירה במרכז

ההודעות על קיומו של מכרז חייבות להתפרסם בעיתון יומי אחד לפחות שכתוב בשפה העברית או הערבית וגם באתר האינטרנט של המנהל, ובתוך 30 יום מהפרסום ניתן לגשת ולהירשם למכרז. על מנת להירשם יש להוריד את כלל המסמכים הרלוונטיים שנמצאים באתר של מנהל מקרקעי ישראל וזאת אפשר לעשות ללא תשלום. לעיתים קיימת דרישה לצירוף של החוברת המקורית של המכרז.

מגרשים למכירה במרכז מה כדאי לדעת

כל רכישה של קרקע היא משימה מאתגרת שכרוכה בבדיקות רבות וזאת על מנת שלא תתבצע טעות קריטית והפסד של כסף רב. על מנת להיות בטוחים שמדובר על קרקע איכותית מומלץ לברר אל כל הפרטים, לסקור את השטח בעיניים ולא לסמוך על המזל. עסקאות מסוג זה עשויות להסתעף ולהפוך למורכבות מאוד. מגרשים למכירה במרכז הם מבוקשים מאוד ולא פשוט להשיג מגרש בחיר זול.
ישנן פעולות שניתן לבצע באופן עצמאי ולוודא שהקרקע אכן פנויה וכדאי להשקיע בה ולבדוק האם מופשרים לבניה מגרשים מופשרים למכירה. ראשית מומלץ לבצע בדיקת יעוד של הקרקע על פי תכנית המתאר העירונית. את התכנית ניתן למצוא אצל הרשות העירונית. חשוב לברר האם על הקרקע שאותה אנו מעוניינים לרכוש חל שינוי יעוד. עובדה זו היא המפתח להפשרת הקרקע לבניה. גם אם קיים שינוי יעוד, עדיין כדאי לברר מה בסטטוס שלו ולבקש תשובות ברורות מכל הנוגעים בדבר. כדאי לברר באיזה שלב נמצא ההליך ואיזו וועדה אחראית.

לבדוק את נסח הטאבו

מומלץ לוודא כי הקרקע המדוברת נקייה מכל שיעבוד או הגבלות כל שהן שעשויות להערים קשיים רבים בהמשך הדרך. כדאי גם לבדוק האם קיימות הפקעות קודמות לקרקע הזו, מה הייתה ההשפעה שלהן על המצב הנוכחי ומה היה היקפן. קבלה של שומת בנייה מעודכנת על פי התקן שנכנס לתוקף בשנת 2014. את השומה יש לקבל ממי שמשווק את הקרקע למכירה.
השומה כוללת הערכה של שמאי מקרקעין בזמן שיווקה, היעוד שלה וכל מה שדרוש על מנת לאשר אותה, לוחות זמנים ותשלומים שונים. השומה ניתנן לא תשלום והיא נדרשת להימסר בזמן סביר עוד בטרם נסגרה העסקה. בכל מקרה יש לקבל את השומה לפחות שבוע לפני מועד חתימת החוזה בין הצדדים.

מה ההבדל בין מכרז לקניה פרטית

ישנם הבדלים רבים בין רכישת קרקע דרך מכרז לבין קניה באופן פרטי מאדם פרטי. אמנם בסופו של דבר הקרקע היא אותה קרקע אך עצם העובדה שמדובר על פניה למכרז. אחד ההבדלים העיקריים הינו בכך שקניה על ידי מכרז לא תבטיח את הבעלות על הקרקע ובדרך כלל היא תיוותר ביד הגוף שיצר את המכרז. עובדה זו מאפשרת למנהל להחליט אם הוא מסכים לשינויים בקרקע בכל מה שקשור לבניה, זכויות ועוד. רכישת קרקע פרטית מבטיחה שתהפוך באופן מידי לבעלים החוקיים של הנכס ללא כל תנאי או מגבלה.
ישנם הבדלים נוספים בין שתי שיטות הקניה ולכל שיטה יש חסרונות ויתרונות כך שכדאי ללמוד את הנושא לעומק. מגרשים למכירה במרכז הם בעלי פוטנציאל גבוה מאוד לרווח וכדאי להיות עם האצבע על הדופק, להתעניין ולבדוק את השטח.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים