אדמות למכירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

אדמות למכירה – היכן אפשר למצוא אותן?

אם אתם מחפשים אדמות למכירה, ישנם כמה וכמה ערוצים אליהם תוכלו לפנות על מנת למצוא את האדמה המתאימה לכם ביותר. ערוצים אלה תלויים גם במטרה שלשמה אתם רוצים לקנות אדמה, שכן אם אתם מחפשים אדמה להשקעה, הרי שאין מגבלה גאוגרפית וכל אדמה בכל מקום בארץ יכולה להיות רלוונטית עבורכם. לעומת זאת, אם אתם מחפשים אדמה לצורך בניית בית, הרי שלבטח ישנם מיקום אחד, או שניים לכל היותר, בהם אתם מוכנים להתגורר ובהם אתם מחפשים גם את האדמה המבוקשת. בשורות הבאות נסקור את הדרכים העומדות לרשותכם לצורך מציאת אדמות למכירה, ומציאת האדמה המתאימה לכם ביותר.

מחירי אדמות למכירה ברחבי הארץ

חשוב להדגיש כי מחירי אדמות למכירה משתנים בהתאם למספר פרמטרים מרכזיים. רגע לפני שגע במחירי אדמות למכירה ברחבי הארץ, חשוב שתכירו את הגורמים המרכזיים המשפיעים על מחירי האדמות.

  • מיקום הקרקע

הגורם המרכזי שמשפיע על מחירי אדמות למכירה ברחבי הארץ הוא כמובן המיקום. באזורי הביקוש מחירי הקרקעות גבוהים בעשרות ואף במאות אחוזים בהשוואה לקרקעות בעלות נתונים דומים באזורים בהם הביקוש נמוך. 

  • מצב הקרקע

גורם נוסף ומשמעותי במיוחד המשפיע על מחירי הקרקעות הוא כמובן אפשרויות הבנייה שהן מגלמות. חשוב להבחין בין קרקעות חקלאיות לבין קרקעות המיועדות לבנייה (חשוב לדעת כי גם בין הקרקעות המופשרות שמיועדות לבנייה ישנם הבדלים רבים – ישנן קרקעות המיועדות לבנייה רוויה, אחרות לבניית צמודי קרקע ואף כאלה המיועדות לבנייה מסחרית). קרקעות חקלאיות הן קרקעות שלא ניתן לבנות עליהן דבר. לכן, הקרקעות הללו נמכרות במחירים נמוכים למדי (כ 20% משווי קרקע לבנייה באותו מיקום ועם אותם נתונים).

אולי יעניין אותך:

חשוב להכיר את הליך ההפשרה המאפשר לשנות את מצבן של הקרקעות. הליך ההפשרה מאפשר להפוך קרקעות חקלאיות לכאלה שניתן לבנות עליהן. הליך זה מקפיץ את שווי הקרקע בעשרות עד מאות אחוזים. משקיעים רבים מחפשים אדמה להשקעה בהליכי הפשרה במטרה ליהנות מהזינוק בשווי הקרקע בעת תום כל שלבי ההפשרה. חשוב להבהיר כי ישנם פרטים מקצועיים רבים שחשוב להכיר לפני שבוחרים לרכוש קרקע חקלאית למטרת הפשרה (לא כל קרקע חקלאית תעבור הפשרה, ולכן חשוב לדעת לבחור נכון את הקרקעות שסיכויי ההפשרה שלהן גבוהים ביותר).

  • גודל הקרקע

כמובן שגם גודלה של הקרקע משפיע רבות על המחיר שלה. על פי רוב אדמות למכירה נמכרות בגדלים קבועים של רבע דונם, חצי דונם, דונם וכן הלאה.

  • בעלות הקרקע

גורם נוסף שמשפיע קלות על מחירי הקרקע הוא סוג הבעלות. מרבית קרקעות ישראל שייכות למנהל מקרקעי ישראל ואינן פרטיות. קרקעות פרטיות הרשומות בטאבו מעט יקרות יותר. ישנן לא מעט משמעויות להבדלים בין סוגי הבעלויות השונות.

עיר  גודל מחיר
באר יעקב כ 300 מטרים  כ 3,100,000 שקלים
פתח תקווה  כ 300 מטרים  כ 3,000,000 שקלים
תל אביב  כ 600 מטרים כ 16,000,000 שקלים
חיפה כ 1,100 מטרים כ 3,900,000 שקלים
ראשון לציון כ 250 מטרים כ 2,800,000 שקלים
נתיבות  כ 300 מטרים כ 1,500,000 שקלים

רכישת אדמה ציבורית מהמדינה

האפשרות הראשונה שעומדת לרשותכם היא רכישת קרקע ציבורית מהמדינה. ישראל היא אמנם מדינה דלה בקרקעות, אך רשות מקרקעי ישראל מפרסמת מעת לעת מכרזים על קרקעות אותן היא מעוניינת למכור. מכרזים אלה כוללים קרקעות חקלאיות, קרקעות המיועדות לבנייה מסחרית, קרקעות לבנייה תעשייתית וקרקעות לבניית מבני מגורים. כדי להשתתף במכרז כזה, עליכם לעקוב אחר פרסומי הרשות, ולהגיש את הצעתכם למכרז על פי הכללים המפורטים בו. אם יש לכם קשרים תוכלו להיעזר בהם בכדי להיחשף למכרזים הללו במלואם, מבלי לפספס אף אחד.
חשוב להבין שבמכרזים אותם מפרסמת המדינה, אינכם יודעים מהן ההצעות האחרות למכרז, והכלל הוא שההצעה הגבוהה ביותר היא שתזכה את המציע אותה בקרקע המוצעת. בהתאם לכך, מומלץ לגשת למכרז בליווי של גורם מקצועי, המבין בתמחור של קרקעות על פי ייעודן, ויודע להציב את ההצעה שלכם ברמת המחיר שתשיג את הסיכוי הגבוה ביותר לזכות במכרז.

אולי יעניין אותך:

השקעות נדל"ן בקפריסין – המדריך המלא | השקעות נדל"ן קטנות

בדיקת פרסומים פרטיים

אפשרות שנייה למציאת אדמות למכירה היא עיון בפרסומים של גורמים פרטיים המבקשים למכור את הקרקעות שבבעלותם. את הפרסומים הללו תוכלו למצוא בלוחות מודעות בעיתונות ובאינטרנט, במאגרי מידע העוסקים בתחום הנדל"ן, וכמובן אצל מתווכים. למעשה, הפנייה למתווכים היא הפעולה הנכונה ביותר בהיבט זה, שכן בדרך כלל מדובר באנשי מקצוע בעלי היכרות מעמיקה עם האזור בו הם פועלים, אנשים שיודעים בדיוק אילו אדמות עומדות למכירה, מי הן בעליהן, ומהם היתרונות והחסרונות של כל קרקע. יחד עם זאת, אתם בהחלט יכולים לנסות גם את הערוץ העצמאי, לפחות בשלב מציאת קרקעות פוטנציאליות. את הבדיקות שיש לבצע לאחר מכן, גם נכון לבצע בליווי מקצועי.

באנר הנעה לפעולה - אדמות למכירה

פנייה יזומה שלכם

אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם, היא פנייה יזומה שלכם לבעלי קרקעות. רבים מבעלי הקרקעות אינם חושבים על האפשרות למכור את קרקעותיהם, אך אם מגיעה אליהם הצעה מתאימה, הם בהחלט עשויים לשקול זאת ולייצר עבורכם את העסקה הטובה ביותר שתוכלו להשיג. גם באופציה הזאת, ישנו ערך רב למתווך שעובד איתכם, שמכיר את האזור ואת הקרקעות הפנויות בו, וכמובן את האנשים שעשויים לשקול בחיוב את ההצעה שלכם לרכישת קרקע.

שיתוף פעולה עם חברת נדל"ן

האפשרות האחרונה היא אפשרות שיכולה להפיק עבורכם את העסקאות הטובות ביותר, אך תצטרכו להשקיע מעט בחיפוש האופציה המתאימה ביותר עבורכם. תחת הביטוי חברת נדל"ן, אנו כוללים שורה של חברות המתעסקות בהיבטים שונים של שוק הנדל"ן. אלו יכולות להיות חברות השקעה בנדל"ן, ואלו יכולות להיות חברות המציעות ייעוץ וליווי בתחום הנדל"ן. לצורך העניין, גם משרדי תיווך יכולים להיכלל תחת אופציה זו. חברות אלה יכולות לחשוף אתכם למגוון רחב של עסקאות פוטנציאליות סביב אדמה חקלאית למכירה אדמות למכירה, וכמובן להבטיח לכם את העסקאות הטובות ביותר בשוק.
יחד עם זאת, אם מדובר בחברות השקעה בנדל"ן, עליכם לוודא כי ישנה זהות אינטרסים בין החברה ובינכם. התחום של השקעות בנדל"ן מציעה לכם מספר קרקעות לרכישה, בין להשקעה ובין לכל מטרה אחרת שאתם מייעדים לה, אתם רוצים לוודא שגם החברה עצמה משקיעה באותן קרקעות, או לפחות יכולות לנמק בצורה מפורטת מדוע נחשבת הקרקע המוצעת לקרקע אטרקטיבית.

איך למצוא אדמות המיועדות לבנייה מיידית?

מחפשים אדמות למכירה מופשרות לבנייה? חשוב לדעת כי גם בקרב כלל האדמות המיועדות לבנייה, יש לא מעט הבדלים שחשוב להכיר. חולמים על בנייה של בית החלומות שלכם? ישנן קרקעות מופשרות לבנייה שניתן לבנות עליהם בנייה רוויה בלבד. ישנן קרקעות אחרות שתוכלו לבנות עליהם שטחי מסחר בלבד. לכן, חשוב לחפש קרקעות העונות במדוייק על הצרכים שלכם. באתרי המכירות המובילים יש לא מעט מסננים שתוכלו לעשות בהם שימוש. שימוש נכון יוביל אתכם לקרקעות המדוייקות ביותר עבור הצרכים שלכם.

קרקעות ואדמות למכירה באזורי ביקוש

בכל אחת מן האופציות, הפרמטר שישפיע יותר מכל על התוצאה שתתקבל, תהיה התושייה שלכם בכל תהליך החיפוש של אדמות למכירה. בתהליך כזה אתם רוצים להיחשף לכמה שיותר אפשרויות, ולוודא שאתם מבצעים בדיקה ממצה סביב הקרקעות הפוטנציאליות באזור בו אתם מחפשים. בהמשך לכך, יהיה עליכם לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לבחון את מעמדה של הקרקע ואת נסח הטאבו שלה, ולאחר מכן כמובן לנהל משא ומתן ולגבש את הסכם הרכישה המתאים.

או אז מתחיל התהליך המשמעותי של בניית המבנה על גבי הקרקע, וגם לתהליך זה נדרשת תושייה רבה החל משלב התכנון, דרך הפיקוח ועד שלב הבנייה והגמר. בשורה התחתונה, מציאה ורכישה של אדמות למכירה, ולאחר מכן גם פיתוח השימוש בקרקע הנבחרת, הוא תהליך שדורש תושייה רבה, עירנות ועבודה אקטיבית לאורך זמן. אם אין לכם את התושייה הזאת, אולי נכון יותר עבורכם לקנות נכס מוכן, שאולי לא יהיה זה שבדיוק חלמתם עליו במיקום שחלמתם עליו, אבל לפחות יחסוך מכם את התהליך הארוך.

מצורף סרטון מאתר "מידרג" על איך להעריך שווי מגרש:

רכישת קרקע למכירה

רישום הקרקע בלשכת המקרקעין:

רוכשים קרקע? חשוב שתכירו את שלב רישום הקרקע בלשכת המקרקעין. הליך רישום הקרקע בלשכת המקרקעין מבטיח לרוכש כי הוא הבעלים הרשמי של הקרקע. חשוב להדגיש כי הליך זה כולל הבאת מגוון מסמכים בהתאם לדרישותיה של הרשות. כל עוד השלבים עוברים ללא בעיות חריגות, הליך הרישום אינו ארוך במיוחד.

ביקור בקרקע:

חשוב להגיע לבקר בקרקע באופן פיזי על מנת להכיר מקרוב את סביבתה. מיקום הקרקע וכלל סביבתה משפיעים רבות על הליכי ההפשרה וכן על אפשרויות הבנייה הקיימות בקרקע. לכן, אל לכם לוותר על סיור פיזי בכל האזור של הקרקע שאתם מתכננים לרכוש.

התכנון המיועד לקרקע:

מתכננים לבנות את בי החלומות שלכם על הקרקע? חשוב להקדים לכך תיכנון מוקפד. אדריכל מקצועי וכן עוד לא מעט אנשי מקצוע שעוסקים במלאכה (שלל מפקחים, מודד מקצועי וקבלנים), יסייעו לכם לבנות תוכנית מסודרת לבנייה על הקרקע, אותה תידרשו להגיש במטרה לקבל אישור להשלים את הבנייה על בסיס התוכנית.

מיסים ועלויות נוספות:

חשוב להיערך למיסים ועלויות נוספות ברכישת קרקע ובהליכי בנייה. אנשים רבים לא מודעים לכל ההוצאות הנלוות להליך של בניית בית פרטי, ולכן חשוב להדגיש זאת. ישנם לא מעט אנשי מקצוע שאתם נדרשים לשירותם, מיסים ועוד שלל הוצאות נוספות שחשוב שתביאו בחשבון.

מדוע ישנן אדמות שאינן זמינות לבנייה?

כפי שציינו מעלה, ישנן קרקעות רבות שאינן מופשרות לבנייה. המדינה מקדמת הליכי הפשרה של קרקעות מקרקע חקלאית שלא ניתן לבנות עליה דבר לקרקע מופשרת לבנייה על בסיס מגוון רחב של משתנים. ישנן ועדות רבות שעוסקות בתחום ומאפשרות הפשרה בהתאם ליכולת הקליטה של העיר, לתשתיות במקום, לשטחים ציבוריים ולמיקום הקרקע. מחפשים אדמות למכירה? אם אתם מתכננים לבנות עליהן, חשוב לוודא כי הן אכן מיועדות לבנייה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים