הלוואות בערבות מדינה לרכישת קרקעות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

 

האם אפשר להיעזר בכלי של הלוואות בערבות מדינה לרכישת קרקעות? ובכן, התשובה היא בהחלט כן, ובלבד שהעסקה עומדת בקריטריונים שמגדירה המדינה לצורך זה. למדינה יש אינטרסים שונים במגוון רחב של תחומים, ובהחלט ניתן לומר שיש לה אינטרס ליישב את המדינה, לפתח את הבנייה, לפתח את היקף היצע הדיור ומבני המסחר והתעשייה במדינה, ולשם כך היא יכולה להשתמש בכלים כדוגמת הלוואות מדינה לרכישת קרקעות.

 

מדוע נותנת המדינה הלוואות בערבות המדינה לרכישת קרקעות?

קרקעות המדינה הן נכס יקר ערך שאותו שומרת המדינה לעצמה במסגרת הרשות למקרקעי ישראל. יחד עם זאת, מטרת הרשות היא לא לשמור על הקרקעות ללא שימוש, אלא להקצות אותן בצורה חכמה ונבונה לטובת האינטרסים השונים של מדינת ישראל. אחד האינטרסים הבולטים הוא כמובן ניצול קרקעות לטובת בנייה לדיור, מסחר ותעשייה. בנייה זו, מעבר לתרומתה הכלכלית הישירה, מסייעת לפתח את המדינה, ליצור מקומות עבודה חדשים, להגדיל את היקף הפעילות העסקית ולעודד צמיחה של כלכלת ישראל. בהתאם לכך, למדינה יש אינטרס לעודד יזמים לרכוש קרקעות בתנאים טובים ולהשקיע מכספם בבניית פרויקטי הבניה בקטגוריות השונות. אינטרס זה הוא שעומד מאחורי התחום של הלוואות בערבות מדינה לרכישת קרקעות.

 

מהן אותן הלוואות מדינה לרכישת קרקעות ואיך מקבלים אותן?

הלוואות מדינה לרכישת קרקעות הן הלוואות שהמדינה מעניקה במספר צורות כל הפרטים תוכלו למצוא באתר  מרכז הלוואות בערבות מדינה, לעיתים בדרך של זכאות לקבל את ההלוואה ישירות מכספי המדינה ולעיתים במתן ערבות מדינה ושיפור התנאים להלוואה בנקאית רגילה. יחד עם זאת, הלוואות אלה אינן ניתנות לכל דורש ועל הלווה לעמוד במספר קריטריונים על מנת להיות זכאי להלוואה מטעם המדינה. קריטריונים אלה כוללים למשל את המיקום בו מעוניין היזם לבנות, את סוג הבנייה והיקפה, את רמת הביקוש וההיצע באותו אזור וכן הלאה. ככל שתנאי המיזם מתאימים יותר לאינטרסים השונים של מדינת ישראל, כך עולה ההסתברות כי המדינה תסכים ואף תרצה להעמיד לרשות היזם את ההלוואה הנדרשת לצורך ביצוע הפרויקט.

 

אם אתם מעוניינים לקבל הלוואה מהמדינה לצורך רכישת קרקע, כדאי לברר את הנושא במשרד השיכון, ברשות למקרקעי ישראל או אפילו בבנק למשכנתאות שעובד בשיתוף פעולה עם המדינה סביב הלוואות מדינה לרכישת קרקעות. במקומות אלה תוכלו לקבל את התשובות לגבי התהליך המדויק שיהיה עליכם לעבור על מנת לקבל את ההלוואה, וכן לקבל את האישור הסופי להלוואה בהתאם לקריטריונים שהגדירה המדינה ובהתאם לעמידה שלכם באותם קריטריונים בפרויקט הבניה הצפוי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים