מחירון קרקעות – מחיר הקרקע מעיד רבות על מצבה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרבנ צרו איתנו קשר כבר היום

מחירון קרקעותלא מעט משקיעים כיום בוחרים להשקיע את מיטב כספם בקרקעות חקלאיות. אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע את מיטב החיסכונות שלכם, חשוב שתכירו את אחד מענפי ההשקעה הפחות מדוברים בעולם הנדל"ן – קרקעות להשקעה. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר לפני שתבחרו את הקרקע הבאה שלכם למטרות השקעה. לרבות היתרונות הגדולים של קרקעות חקלאיות להשקעה על פני השקעות בדירות מגורים, ההבדלים המשמעותיים בין קרקע חקלאית לבין קרקע מופשרת, הליל ההפשרה שכל משקיע חולם עליו וכמובן טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון קרקעות כדאיות להשקעה. מחירון קרקעות משתנה מאוד בהתאם לסוג הקרקע, לייעוד הקרקע ולכודלה של הקרקע, אז לפני שאתם מתחילים במסע החיפושים אחר הקרקע המתאימה ביותר עבור הצרכים שלכם, חשוב שתכירו את כל הנקודות החשובות שיעזרו לכם להתמקד ולבחור נכון.

 

חוסכים בתוכניות החיסכון של הבנק? אתם מפסידים לא מעט כסף בכל שנה!

תחילה חשוב להדגיש לכל ציבור החוסכים בישראל – תוכניות החיסכון שהבנקים מציעים גורמות לכם להפסיד לא מעט כסף מידי שנה. הריבית החיובית האפסית שמוענקת במסלולי החיסכון הבנקאיים נמוכה משמעותית מהאינפלציה השנתית בישראל. האינפלציה בישראל עומדת על כ 3% בממוצע מידי שנה, מה שאומר שכל החסכונות שלכם מפסידים כ 3% מערכם בכל שנה. מה עושים? משקיעים באפיקי השקעה שיניבו אחוזי תשואה גבוהים משיעור האינפלציה השנתית. בשנים האחרונות ענף הנדל"ן הוא ענף ההשקעות האהוב על ידי הישראלים. אנשים רבים משקיעים לא מעט כסף בענף הנדל"ן, אך מרביתם מתרכזים בענף דירות המגורים. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר אודות מחירון קרקעות והיתרונות הגדולים של השקעה בקרקעות חקלאיות.

 

ההבדל החשוב שאתם חייבים להכיר בין קרקע חקלאית לבין קרקע מופשרת לבנייה

לפני שנציג את היתרונות שגורמים לרבים כיום לוותר על דירת מגורים לטובת מחירון קרקעות, חשוב שתכירו את ההבדל המשמעותי ביותר בין קרקעות חקלאיות לבין קרקעות מופשרות לבניה. קרקעות חקלאיות הן קרקעות המיועדות לצורכי חקלאות בלבד. חולמים לבנות את בית חלומותיכם על קרקע חקלאית? חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים שלא תוכלו לעשות זאת. לא ניתן לעשות גבר על קרקעות חקלאיות מלבד צורכי חקלאות. לעומתן, קרקעות מופשרות לבניה מאפשרות למשקיעים לבנות דירות מגורים, אזורים מסחריים או שלל מבנים על בסיס ייעוד הקרקע. מרבית המשקיעים בקרקעות בוחרים להשקיע דווקא בקרקעות חקלאיות. מדוע? בשורות הבאות נגע ביתרונות הגדולים של קרקעות חקלאיות על פני קרקעות מופשרות או דירות מגורים.

היתרונות הגדולים ביותר של קרקעות חקלאיות למכירה הם:

  • מחירים נמוכים

קרקעות חקלאיות נמכרות במחירים נמוכים במיוחד המאפשרים גם למשקיעים ללא הון עצמי גבוה ליהנות מאפיק השקעה מיטבי. מחירון קרקעות חקלאיות נמדד על בסיס נתוני הקרקע. העבודה שלא ניתן לעשות בקרקע דבר מלבד צורכי חקלאות משפיעה רבות על המחיר הנמוך של הקרקעות. חולמים להשקיע בענף הנדל"ן אך אין ברשותכם מספיק כסף לרכישת דירה? מחירון קרקעות חקלאיות מתחיל מכמה עשרות אלפי שקלים בלבד, מה שיאפשר לכם להשקיע בקרקע חקלאיות שתוכל לעבור את הליך ההפשרה בעתיד.

 

  • פוטנציאל רווח של מאות אחוזים

יתרון נוסף של קרקעות חקלאיות על פני קרקעות מופשרות או דירות מגורים הוא העובדה שקרקעו. חקלאיות יכולות להניב לבעליהן מאות אחוזי רווח על ההשקעה. קרקע חקלאית יכולה לעבור את הליך ההפשרה. לאחר הליך ההפשרה ערך הקרקע מזנק במאות אחוזים, מה שמבטיח למשקי המאושר מאות אחוזי רווח. רוצים ליהנות ממאות אחוזי רווח? מחירון קרקעות חקלאיות יאפשר לכם לעשות זאת. מהו הליך ההפשרה? בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר על הליך ההפשרה שכל משקיע חולם עליו.

 

שינוי ייעוד הקרקע – לא כל קרקע חקלאית תישאר קרקע שלא ניתן לבנות עליה דבר!

הליך ההפשרה הוא הליך שבמסגרתו הקרקעות משנות את ייעודן. קרקעות חקלאיות יכולות להפוך לקרקעות משופרות לבנייה, מה שמזניק את ערכן במאות אחוזים. חולמים על קרקעות מופשרות לבנייה במחירים נמוכים במיוחד? קרקעות חקלאיות שעוברות את הליך ההפשרה הן התשובה הטובה ביותר עבורכם. לא מעט אנשים כיום בוחרים בוחרים בקרקעות חקלאיות המיועדות להפשרה ונהנים מהליך רווחי במיוחד. אם כך, למה לא כולם משקיעים בקרקעות חקלאיות להשקעה? מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא יכול להתחייב על מועד ההפשרה.

 

הסיכון המרכזי באפיק ההשקעה הכולל רכישת קרקעות חקלאיות – מועד הפשרת הקרקע אינו ידוע!

רגע לפני שגם אתם ממהרים לרכוש קרקעות חקלאיות למכירה, חשוב שתכירו את הסיכון המרכזי של הקרקעות הללו. הסיכון המרכזי הוא שהקרקע תעבור את הליך ההפשרה רק בעוד שנים ארוכות, או שהיא לא תעבור את הליך ההפשרה כלל. חשוב לחזור ולומר שאף אדם לא יכול להתחייב לכם על מועד ההפשרה של הקרקע. ישנן קרקעות חקלאיות שנשארות במצבן החקלאי למשך שנים ארוכות ללא כל שינוי. קרקעות אלה יגרמו למשקיעים להשקיע את כל כספם בקרקע שערכה עומד כמעט ללא שינוי במשך שנים ארוכות. אז אם גם אתם חושבים להשקיע בקרקעות חקלאיות, חשוב להביא בחשבון שקיים סיכוי לא מבוטל שהקרקע לכם תישאר במצבה החקלאי במשך שנים ארוכות. רגע לפני שאתם יוצאים למסע החיפושים אחר הקרקע הטובה ביותר עבורכם, חשוב שתכירו את הטיפים המעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון קרקע חקלאית שצפויה לעבור את הליל ההפשרה בשנים הקרובות.

 

כך תבחרו נכון את הקרקע הטובה ביותר עבורכםכך תבחרו נכון את הקרקע הטובה ביותר עבורכם

הטיפים המעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון קרקעות חקלאיות שצפויות לעבור את הליך ההפשרה בשנים הקרובות הם:

 

  • מחיר הקרקע

מחיר הקרקע מאפשר לכם לקבל אינדיקציה אודות מצבה. מוכרי הקרקע יודעים כמה הקרקע רחוקה מהשלמת הליך ההפשרה, ועל בסיס זה בוחרים מחירון קרקיות חקלאיות. ככל שהקרקע קרובה יותר להשלמת הליך ההפשרה, כך המחיר שלה גבוה יותר וכן להיפך, ככל שהקרקע רחוקה יותר מהשלמת הליך ההפשרה, המחיר שלה נמוך יותר. לכן, אם אתם מוצאים קרקעות חקלאיות במחירים נמוכים במיוחד, הדבר אמור להדליק לכם נורה אדומה – ייתכן שהקרקע רחוקה מאוד מהליך ההפשרה המיוחל. חשוב להכיר את מחיר השוק של קרקעות דומות במטרה לבחון את המחיר המבוקש.

 

  • תוכנית המתאר

טיפ נוסף שיעזור לכם לבחור נכון קרקעות חקלאיות להשקעה הוא בחינה מעמיקה של תוכניות המתאר. לכל קרקע יש תוכנית מתאר שהיא מעין תעודת הזהות של הקרקע. בחינה של לוכנית המתאר תאפשר לכם להעריך את מצבה של הקרקע, הסיכויים שלה להפשרה בעתיד הקרוב ועוד. בתוכנית המתאר ניתן לבדוק האם מדובר בקרקע מיועדת להפשרה או שמא בקרקע שלא צפויה לעבור את שלבי ההפשרה בעתיד הקרוב. אנשים רבים שלא בוחנים את תוכנית המתאר בוחרים קרקעות חקלאיות שאינן קרובות להליך ההפשרה, מה שמחייב אותם להמתין שנים ארוכות עד לעליית הערך המיוחלת.

  • מיקום הקרקע

טיפ נוסף ואחרון שיסייע לכם בשלבי הבחירה של הקרקע שלכם הוא בדיקה מעמיקה של מיקום הקרקע. ישנן קרקעות הממוקמות לצד אתרים שונים שיפגעו בהליך ההפשרה של הקרקע. קרקע חקלאית הממוקמת לצד בתי קברות, פארקים ציבוריים, גני ילדים, בסיסים צבאיים או נתיבי תחבורה ציבורית לא יעברו בקלות את הליך ההפשרה. לכן, לפני שאתם ממהרים לבחור את הקרקע החקלאית הטובה ביותר להשקעה, חשוב מאוד לבחון בקפידה את כל האזור של הקרקע.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים