קרקעות בבנימינה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

"הימים היחפים של בנימינה" כתב אהוד מנור ז"ל בשירו האלמותי, בו הביא קצת מהאווירה המיוחדת של המושבה הצעירה הטובלת בירוק. השנים עברו ובנימינההקסם המושך את האנשים המבקשים איכות חיים לבוא לבנימינה, מביא עימו אוכלוסייה רבה ואיכותית, אשר בונה בעיקר בנית קרקע. כתוצאה מכך, המושבה חייבת לפרוץ את גבולותיה ולהרחיב עוד ועוד את הבניה. זו הסיבה מדוע קרקעות בבנימינה כל כך אטרקטיביות. אינה כבר מושבה קטנה בת כמה רחובות אלא ישוב פורח ומשגשג עם תנופת בניה גדולה וענפה. לא רק חקלאים ועובדי אדמה מתגוררים בה אלא גם בעלי מקצועות חופשיים מכל הגוונים, צעירים, משפחות וגם פנסיונרים. ועדיין, היא מצליחה לשמור על הייחוד שלה, על הקסם של ישוב בטבע עם זיקה לחקלאות, על השקט והפסטורליות. וכל זה במרחק לא גדול מגוש דן ומרכזי התעסוקה. להרגיש בכפר סמוך לעיר.

החקלאות בבנימינה ובישראל בכלל, אינה כמו פעם. שטחי החקלאות מצטמצמים לטובת שטחים בנויים. הטבע אינו נמחק אלא הוא זז כמה קילומטרים בצמוד להתקדמות הבניה. החקלאים, רובם ותיקים, אינם יכולים עוד לשאת בנטל של הטיפול הקשה בקרקע החקלאית ובכלל, הרגולציה במדינה אינה מטיבה איתם. הם מבקשים להפשיר ולהעביר את הקרקע החקלאית שלהם ליעוד של בניה. במקביל, הקסם המושך את האנשים המבקשים איכות חיים לבוא לבנימינה, מביא עימו אוכלוסייה רבה ואיכותית, אשר בונה בעיקר בנית קרקע. כתוצאה מכך, המושבה חייבת לפרוץ את גבולותיה ולהרחיב עוד ועוד את הבניה. זו הסיבה מדוע קרקעות בבנימינה כל כך אטרקטיביות.

קרקעות בבנימינה – מצרך יקר

כולנו מכירים את שוק הנדל"ן הישראלי ויודעים עד כמה קשה לרכוש דירה. לא כל שכן לרכוש שטח גדול בן דונם, למשל ועליו לבנות את הבית. מחירי הקרקע

קרקעות בבנימינה אינן שונות במובן זה. גם שם המחירים בתוך הישוב עצמו גבוהים מאוד ויש שיאמרו אינם הגיוניים. אפשר להתווכח על זה אבל בפועל מה שקובע הם כוחות השוק וכאשר כל כך הרבה רוצים לבוא ולגור במקום איכותי אבל היצע הקרקעות בתוך הישוב לא גבוה- המחירים יעלו.

גבוהים מאוד ומרתיעים רבים שרוצים להקים לעצמם בית באזור פסטורלי, שקט ולהעניק להם ולמשפחתם מקום של אושר. קרקעות בבנימינה אינן שונות במובן זה. גם שם המחירים בתוך הישוב עצמו גבוהים מאוד ויש שיאמרו אינם הגיוניים. אפשר להתווכח על זה אבל בפועל מה שקובע הם כוחות השוק וכאשר כל כך הרבה רוצים לבוא ולגור במקום איכותי אבל היצע הקרקעות בתוך הישוב לא גבוה- המחירים יעלו.

אז איך אפשר בכלל לחלום על קרקעות בבנימינה לבניה? ובכן, כאן נכנסת לתמונה אחת ההשקעות הטובות בישראל, שיכולה מצד אחד להעניק לך הזדמנות בעתיד להיות בעל קרקע לבניה במיקום הכי מבוקש ומצד שני, גם אם אינך רוצה לגור באזור יכולה לאפשר לך לקבל כסף באמת גדול על השקעה שלך. אנחנו מדברים על קרקעות חקלאיות להשקעה.

קרקעות בבנימינה להשקעה

תארו לכם שבשולי בנימינה יש קרקע חקלאית. כפי שסיפרנו, החקלאי כבר אינו יכול לעבד אותה ואולי זה גם לא משתלם לו. הוא מוכר את הקרקע לכמה אנשים מןאז איך אפשר בכלל לחלום על קרקעות בבנימינה לבניה? ובכן, כאן נכנסת לתמונה אחת ההשקעות הטובות בישראל, שיכולה מצד אחד להעניק לך הזדמנות בעתיד להיות בעל קרקע לבניה במיקום הכי מבוקש ומצד שני הישוב, שכל אחד מקבל דונם. אותם אנשים ובהם אתם, אינכם מבינים כלום בחקלאות. אתם גם לא מתכוונים לעבוד בה. אתם פשוט מחזיקים בידכם קרקע שהיעוד שלה הוא חקלאי. אסור לכם לעשות בה כלום מלבד לגדל בה דברים או לעשות עניינים חקלאים אחרים. הדבר היחיד שמעניין אתכם זה שהיא סמוכה לבנימינה.

בתוך הישוב עצמו, מודעים קברניטי המושבה ורשויות התכנון של המדינה למצב הדיור בבנימינה. יש הרבה שרוצים לבוא, יש אינטרס של המועצה להגדיל את התושבים וההכנסות ויש גם בעיה קשה של עצה קרקעות בבנימינה. לכן, ההחלטה היא לנסות להגדיל ולהרחיב את הישוב. להפוך גם את השטחים החקלאים שלצידו לחלק בנוי של המושבה. כזכור, אתם יושבים על קרקע שכזו ולכן, קיים סיכוי שהקרקע שלכם תופשר. משמע, היא תעבור שינוי מקרקע חקלאית לקרקע שניתן לבנות עליה. בנקודה זו, ההשקעה שלכם הופכת למשתלמת ביותר.

קרקעות בבנימינה ורווח גדול

יש רווח גדול באמצעות קרקעות בבנימינה שעוברות הפשרה. הסיבה לכך היא שקרקע חקלאית, שמיועדת כרגע רק לחקלאות, עולה מאוד בזול. עניין של מאות אלפים בודדים. מחיר פשוט מגוחך לעומת קרקע שכבר מיועדת לבניה. לכן כאשר אתם רוכשים אותה בתור קרקע חקלאית, אתם זוכים לנכס לא כל כך משמעותי ובזול. אבל כאשר הקרקע תעבור הפשרה ותאושר לבניה, מחיר הקרקע יזנק בצורה לא פרופורציונלית. לכם יהיה דונם שלם, שמחירו הופך פתאום למאוד גבוה. אם תרצו לגור על הקרקע הזו ולקבוע בה את ביתכם – זכיתם אבל אם תרצו לממש את ההשקעה – הרווח יהיה עצום. למעשה, אין כיום במדינת ישראל השקעה אם פוטנציאל רווחיות כל כך גבוה.

הפוטנציאל ומימושו

קרקעות בבנימינה ובכלל קרקעות הסמוכות לישובים שפעם נשאו אופי חקלאי והתיישבותי, הם כאמור פוטנציאל ענק לרווח מהשקעה. אבל כמו כל השקעה, היא אף פעם לא בטוחה. הסיבה לכך היא שאף אחד לא באמת מבטיח לכם שאחרי שתרכשו קרקע חקלאית היא אכן תופשר בקרוב או שאי פעם בכלל תעבור שינוייש רווח גדול באמצעות קרקעות בבנימינה שעוברות הפשרה. הסיבה לכך היא שקרקע חקלאית, שמיועדת כרגע רק לחקלאות, עולה מאוד בזול. עניין של מאות אלפים בודדים. מחיר פשוט מגוחך לעומת קרקע שכבר מיועדת לבניה. ייעוד. יתכן מאוד למשל שהקרקע שלכם נמצאת במזרח אבל קברניטי המושבה יעדיפו להרחיב אותה מערבה דווקא והקרקע שלכם תמשיך להיות רק קרקע חקלאית שאומנם לא שילמתם עליה הרבה אבל מנגד היא עדיין לא מניבה לכם כלום.

כל זה אומר שני דברים: הראשון הוא שרכישת של קרקעות בבנימינה או כל קרקע חקלאית אחרת היא לא עסק לכל אחד. דרושים אנשים חכמים שרואים צעד קדימה אבל גם מוכנים להיות סבלנים בתהליך ארוך שיכול להמשך שנים רבות, בטרם תראו את הרווחים מההשקעה. הדבר השני הוא שאנשים חכמים מבינים שהשקעה כזו צריך לעשות בחכמה. צריך לגלות ולחקור היכן מסתתר הפוטנציאל שהוא בעל הסיכוי הגדול ביותר להתממש.

איך עושים את זה? על ידי התקשרות עם חברות שמבינות ומומחיותן הוא במכירת ואיתור קרקעות חקלאיות לפני הפשרה. חברות אלו מעורות בשטחים השונים, מכירות את המדיניות ואת הגופים המטפלים, יודעות לאתר ולזהות מקומות וקרקעות רגע לפני הפשרה ויכולות לעלות (לא להבטיח) את אחוזי ההצלחה שלך. קרקעות בבנימינה הן פוטנציאל טוב באמת. המיקום המבוקש מאוד והשטח המצומצם הקיים, סביר ויבטיחו הפשרת קרקעות סמוכות. זו בהחלט נראית השקעה טובה לרכוש קרקע חקלאית בסמוך. רק בואו תעשו את זה חכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים