קרקעות בגלילות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

הדרך הטובה ביותר להתמודד מול מצוקת הדיור היום היא על ידי השקעה לטווח הארוך, אתם תוכלו לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים אם רק תקנו קרקע ולא בית קיים. קרקעות בגלילות הן מאוד מבוקשות, בעיקר בשל המיקום החם של האזור. גלילות נמצאת בין תל אביב לבין רמת השרון ובהתאם לכך, גם המחיר של הקרקע גבוה ביחס למיקומים אחרים. עם זאת, כאשר אנחנו מסתכלים על התשואה שהקרקע יכולה להניב לנו, אנחנו מבינים שמדובר כאן על אזור בעל פוטנציאל עצום.

האם זאת השקעה חכמה?

נדבר בתור התחלה על האזור. תוכלו להשקיע בקרקעות באזור שסמוך לרצועת החוף, אזור עוצר נשימה וכמובן, מבוקש מאוד. רובע גלילות ממוקם באחד האזוריםקרקעות בגלילות הן מאוד מבוקשות, בעיקר בשל המיקום החם של האזור. גלילות נמצאת בין תל אביב לבין רמת השרון ובהתאם לכך, גם המחיר של הקרקע גבוה ביחס למיקומים אחרים. היקרים ביותר שיש בארץ ולמען האמת, הביקוש גדל וההיצע קטן. כאשר אנחנו בוחנים רכישת קרקע, אנחנו דבר ראשון צריכים להסתכל אם אנחנו רואים תשואה גבוהה במקום בו אנחנו משקיעים. אין ספק לכל הדעות שקרקע בגלילות תהיה בעלת ביקוש גבוה. מה שכן יכול לגרום לכם לחשש הוא שנכון להיום, מרבית הקרקעות שיש באזור אינן זמינות לבנייה, מדובר על קרקעות חקלאיות. קרקעות חקלאיות, כשמן כן הן. מדובר על קרקעות אשר מיועדות אך ורק לענף החקלאות.

אחד המושגים המוכרים בתחום הנדל"ן הוא שינוי ייעוד קרקע. בתהליך הזה אנחנו לוקחים קרקע חקלאית ומשנים את הייעוד שלה לקרקע שמתאימה לבנייה. התהליך יכול לקחת הרבה זמן, הוא מול אגף תכנון ובניה ומול הרשות המקומית. השקעה בקרקע חקלאית היא השקעה עם סיכון גבוה. הסיכון הוא שלא נוכל לממש את שינוי ייעוד הקרקע, אבל יש אזורים בארץ בהם החשש הוא אמנם קיים אבל בעל סבירות גבוה לשינוי. אזור כמו גלילות בוודאי בשנים הקרובות יהיה ניתן לשינוי ייעוד, זאת בשל המחסור הגדול שיש בדיור במרכז הארץ. כמעט כל השקעה בתחום הנדל"ן היא השקעה לטווח הארוך. כאשר מדובר על השקעה בקרקע חקלאית, מדובר על המתנה שלוקחת כמה שנים, אבל בסופו של דבר התשואה היא אדירה. השקעה בקרקע חקלאית תהיה נמוכה באופן משמעותי מאשר השקעה בקרקע שעברה הפשרה ומוכנה לבנייה.

 

אם אתם עדיין מרגישים לא בטוחים לגבי השקעה של קרקעות בגלילות, תדעו שרוב הקרקעות כבר נמכרו ולכן, הזמן הוא מוגבל עד שלא יתאפשר למשקיעים חדשים לקפוץ על המציאה. אזור גוש דן נחשב לאזור חם עבור השקעות נדל"ן ולכן, המחיר עבור רכישת קרקע יהיה גדול יותר. לשם ההשוואה, השקעה ברכישת קרקע חקלאית 40 דקות צפונה מתל אביב המחיר יהיה בין 100,000 ש"ח ועד 350,000 ש"ח לקרקע בגודל 125 מ"ר. המחיר עבור רכישת קרקעות בגלילות ינוע בטווח גדול יותר, בשיעור של כחצי מיליון עבור אותו סדר גודל של קרקע.

מה אתם צריכים לדעת?

יש כבר תוכנית מסודרת לכל פרויקט גלילות. על פי התוכנית צפוי להיבנות באזור למעלה מעשרת אלפים יחידות דיור חדשות, אזורי מסחר חדשים,  מרכזי קניות,אם אתם עדיין מרגישים לא בטוחים לגבי השקעה של קרקעות בגלילות, תדעו שרוב הקרקעות כבר נמכרו ולכן, הזמן הוא מוגבל עד שלא יתאפשר למשקיעים חדשים לקפוץ על המציאה. פארקים, משרדים ועוד. ככל שהביקוש גדל באזור, ככה המחיר עבור קרקעות בגלילות הולך וגדל. פרויקט רובע גלילות עונה על הבעיה של צפיפות אדירה בעיר תל אביב. האזור של גלילות כבר היום נמצא בתהליכי פיתוח משמעותיים. פרויקט גלילות יהיה על פני כ-2,000 דונם ולמעשה כמעט יתחבר עם תל אביב והערים הסמוכות לאזור, הרצליה ורמת השרון. עם פיתוח האזור גם התחבורה באזור עשויה להתפתח, מוסדות חינוך חדשים, תחנות רכבת, מרכזי פנאי ועוד.

כמה זמן צריך להמתין עד להפשרת הקרקע?

בכל מקום יש לנו אומדן אחר לגבי משך זמן התהליך. בדרך כלל, תהליך של הפשרת קרקעות ייקח בין 8 שנים ועד 15 שנה, הקיצונים יכולים להשתנות לכאן ולכאן. אם אתם מחפשים השקעה לטווח הקצר, השקעה בקרקעות חקלאיות אינה עבורכם. גם אם מדובר על השקעה עבורכם ולא למכירה עתידית, אתם צריכים לקחת בחשבון שערך הנכס עולה כל שנה ובעתיד יהיה רבה יותר קשה לרכוש קרקע או מבנה באזור הזה. חשוב להדגיש, תהליך הפשרת קרקעות בגלילות יכול להיות תהליך הרבה יותר מזורז מכפי שאנחנו יכולים לדמיין, זאת בשל הביקוש הרב והמחסור הגדול שיש בדיור בגוש דן.

ליווי מקצועי הוא המפתח

אם אתם משקיעים חדשים וגם וותיקים, אתם צריכים ליווי מקצועי. תהליך הפשרת קרקע אינו תהליך פשוט וכרוך במיסוי ובירוקרטיה מול הרשויות הרלוונטיות. הסכום אותו אתם עומדים לשלם אינו מסתכם רק בעלויות הקרקע, אלא בהוצאות שונות כדי לעבור את התהליך של הפשרת הקרקע. כיום, מדינת ישראל מחזיקה בכ-93% מכל הקרקעות בישראל והיתר ביד אנשים פרטיים. בעזרת ליווי מקצועי של משרד נדל"ן איכותי אתם תקבלו את כל הכלים להתנהל מול העסקה. חברות נדל"ן מקצועיות מחזיקות צוות של מומחים הקשורים גם בתחום הנדל"ן וגם דינים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים