קרקעות בזול – רווח עצום

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

אם גם אתם נחשפים לאחרונה לתשדירים ברדיו ובמדיות החדשות לרכישת קרקעות בזול ושומעים בסוף הפרסומת את המשפט "הקרקע אינה זמינה כעת לבניה" והדבר מסקרן אתכם, כדאי לכם להישאר איתנו לנמשך הכוונה. קרקעות בזול, המוגדרות כקרקעות חקלאיות, הן השקעה המתאימה לכולם ובעיקר מגלמת רווח אדיר באם היא מצליחה. למעשה, זוהי ההשקעה, שאם מבצעים אותה נכון היא בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר ויתרה מכך, היא גם זו בעלת התשואה הגבוהה ביותר, מבין כל ההשקעות בתחום הנדל"ן וגם מחוצה לו. אז איך רוכשים קרקעות בזול ועושים רווח אדיר?

קרקע על הנייר

רכישת בית בישראל היא עזק יקר לכל הדעות. מעטים מסוגלים אליו היום, באקלים הנוכחי, גם אם הם בעלי שכר גבוה מהממוצע. אותו

אם גם אתם נחשפים לאחרונה לתשדירים ברדיו ובמדיות החדשות לרכישת קרקעות בזול ושומעים בסוף הפרסומת את המשפט "הקרקע אינה זמינה כעת לבניה" והדבר מסקרן אתכם
 

הדין קיים גם לגבי קרקע המיועדת לבניה. לקרקע זו יש פוטנציאל ואתם משלמים עליו בריבית דריבית. הדין שונה לגבי קרקע הנחשבת לקרקע חקלאית. זו הדרך היחידה לרכוש כיום קרקעות בזול והדרך היחידה להשיג רווח גבוה מאוד.

קרקע חקלאית היא קרקע שהיעוד המוגדר לה הוא רק גידולים ושימושים חקלאים. אסור לבנות עליה. אז מה נוכל לעשות בה, אם איננו חקלאים? למען האמת, לא הרבה. רק לרכוש אותה בזול מאוד, מאות אלפים בודדים ולהמתין בסבלנו עד שתופשר. הפשרת קרקעות היא שינוי ייעוד של קרקע. במקרה שלנו מקרקע המיועדת לחקלאות לקרקע המיועדת לבניה. בו ברגע שהקרקע שלא הייתה שווה הרבה כחקלאית הופכת מאושרת וזמינה לבניה, ערכה קופץ גם פי 10 משוויה הנוכחי. זהו רווח עצום שכאמור לא קיים בשום אפיק השקעה אחר.

למה שמישהו ישנה את הגדרת היעוד של הקרקע. הסיבה היא פשוטה: צורך. צריך להגדיל את העיר או המושבה ולצורך כך צריכים שטחים חדשים עליהם יבנו בתים. אבל הקרקעות החקלאיות המיועדות הן חקלאיות ואי אפשר לבנות עליהן. לכן, משנים את ייעודם לזמינות לבניה. התהליך נשמע קצר על הדף אבל הוא יכול לקחת שנים והוא אף פעם אינו בטוח כי יתממש במלואו ותהליך ההפשרה לא יתקע או ידחה. לכן, רכישת קרקעות בזול כחלק מתהליך ההשקעה, אינו מתאים לכולם. אלו הרוצים להרוויח הרבה- צריכים סבלנות.

לכל אחד אבל לא לכולם

קודם כל ניתן לומר שהשקעה על ידי רכישת קרקעות בזול, על ידי כך שהן כרגע קרקעות חקלאיות, מתאימה לכל סוגי המשקיעים.קרקעות בזול, המוגדרות כקרקעות חקלאיות, הן השקעה המתאימה לכולם ובעיקר מגלמת רווח אדיר באם היא מצליחה. למעשה, זוהי ההשקעה, שאם מבצעים אותה נכון היא בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר העובדה כי מחיר הקרקע נמוך, הופכת את אפיק ההשקעה הזה לאטרקטיבי מאוד, הן למשקיעים מתחילים והן לוותיקים. הן לכאלו שיש להם הון ראשוני גדול אבל גם כאלו שיש להם הון קטן בלבד, כזה שמספיק בהחלט לרכישת קרקעות בזול אבל לא לרכישת קרקע שכבר מאושרת לבניה. גם משקיעים אלו וגם משקיעים אלו, רוצים תשואה גבוהה. הכי גבוהה בנמצא. ורכישת קרקעות חקלאיות יכולות לספק את זה היות ובמידה שיוכרז ויתקבל שינוי היעוד, הרווח יהיה עצום, נוכח מחיר ההשקעה הקטן.

אלא שההשקעה גם לא מיועדת לכל אחד. היא בהחלט לא מיועדת למי שרוצה לממש רווח "כאן ועכשיו". היא מיועדת רק למשקיעים בעלי אורך רוח וסבלנות. תהליך שכזה, יכול שלא להתממש לעולם (ופה טמון עוד מהיופי: גם אם לא ממשתם את ההשקעה, לא איבדתם כסף גדול) או שהיא יכולה להמשך גם שנים רבות. ברבים מן המקרים, תהליך שינוי ייעוד יכול לקחת גם עשר שנים. זה הופך את ההשקעה להשקעה לטווח רחוק. זה כמובן לא אומר שלא ניתן לצמצם סיכונים ולהגדיל סיכויים.

להתקרב אל היעד

אז קרקעות בזול מצריכות רק השקעה קטנה אבל עדיין כולנו הינו רוצים לממש ולהרוויח כמה שיותר מהר. לכן לבחירת הקרע שנרכושהדין שונה לגבי קרקע הנחשבת לקרקע חקלאית. זו הדרך היחידה לרכוש כיום קרקעות בזול והדרך היחידה להשיג רווח גבוה מאוד. חשיבות רבה. קודם כל יש צורך לאתר קרקע כזו. כאמור, לא כל קרקע חקלאית תופשר לבסוף. צריך להיות לה פוטנציאל לכך ובעיקר היתכנות בטווח היחסית קרוב. כדוגמא קיצונית, אם הקרקע שלכם צמודה לגשר מעל מחלף סואן, סביר להניח שאיש לא ירצה לגור שם בעתיד. לעומת זאת, אם הקרקע היא בשולי עיר מבוקשת למגורים, שסביר שתתרחב בשלב זה או אחר – הפוטנציאל עולה.

לכן תמיד כדאי לבדוק היטב איזו אפשרות לרכישת קרקעות בזול מוצעות לכם והם סיכויי ההפשרה העתידיים. לצורך כך, עליכם ללמוד על תוכניות המתאר והתכנון של המועצה המקומית או גופים כלל ארציים הנוגעים בדבר ועוד. תמיד מומלץ להיעזר בחברות מקצועיות ולבחון פרויקטים דומים מהעבר של החברות המציעות לתווך ברכישת הקרקע.

יתרונות רבים

גם במידה ואינכם אנשי השקעות שבכוונתם לרכוש קרקע על מנת למכור ברווח, כדאי לכם להתעניין ברכישת קרקעות חקלאיות. בדרך זו תוכלו לרכוש קרקעות בזול ולהקים על אחת מכם את ביתכם. אם תסתכלו על הצד הכלכלי, רכישת קרקע חקלאית נעשית במחיר מגוחך לעומת רכישת דירה מוכנה או קרקע עליה ניתן כבר לבנות בית . אומנם בשלב רכישת הקרקע היא תהיה מותרת לבניה רק "על הנייר" אבל בתכנון נכון וצמצום הסיכונים ובחירות איכותיות, תהליך ההפשרה יכול להיות בתוך פרק זמן סביר. הרי ישנם לא מעט אנשים הרוכשים דירה "על הנייר, אז מדוע לא לקנות כך גם קרקע?

בדרך זו תוכלו לרכוש קרקעות בזול ולהקים על אחת מכם את ביתכם. אם תסתכלו על הצד הכלכלי, רכישת קרקע חקלאית נעשית במחיר מגוחך לעומת רכישת דירה מוכנה או קרקע עליה ניתן כבר לבנות בית .

תמיד כדאי לזכור, שגורם הזמן הוא חשוב לא רק סביב המכירה אלא גם ברכישה. ככל שידוע על תהליך הפשרה מתקרב, המחיר של הקרקע החקלאית יעלה ויקשה עליכם לרכוש אותה במחיר זול. לכן, תמיד צריך להיות חכמים ולחפש את האיזון הנכון. הן באיתור השטח הנכון (סמוך לישוב מתפתח, לדוג'), הן בטווחי הזמן והן כמובן במחיר הנכון. ועדיין, תהליך זה צריך להיעשות בזהירות, שכן בדומה לכל המתרחש בשוק הנדל"ן, גם בתחום זה קיימים שרלטנים רבים. מומלץ להתקשר עם חברה המציעה קרקעות בזול רק לאחר בדיקה מקיפה ומעמיקה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים