קרקעות ברחובות – חושבים להתחיל להשקיע בענף הנדל"ן? הכירו את אחד המסלולים האטרקטיביים ביותר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

קרקעות ברחובותחושבים להתחיל להשקיע את כל החסכונות שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות אחד מאפיקי ההשקעה המבוקשים ביותר – רכישת קרקעות ברחובות. משאירים את מיטב החסכונות שלכם באפיקי חיסכון בנקאיים או בחשבון העו"ש? חשוב שתדעו שאתם מפסידים לא מעט כסף מידי שנה. האינפלציה התמידית במדינת ישראל עומדת על בין 2% עד 4% מידי שנה, מה שמוביל לשחיקה של כוח הקנייה של הכסף שלכם. אחת הדרכים הטובות ביותר לעצור את שחיקת החסכונות היא השקעות שיניבו אחוזי תשואה גבוהים יותר מאחוזי האינפלציה השנתיים. בהמשך המאמר נגע באחת הדרכים האטרקטיביות ביותר בענף הנדל"ן, רכישת קרקעות. אז למה דווקא קרקעות? מהן היתרונות הגדולים ביותר של רכישת קרקעות על פני כל שאר אפיקי השקעות הענף? ריכזנו עבורכם את כל התשובות שאתם חייבים להכיר לפני שתבחרו את אפיק ההשקעה המתאים ביותר עבורכם.

 

הסיבות המרכזיות בגינן רבים כיום בוחרים להשקיע את מיטב החסכונות שלהם בקרקעות ברחובות הן:

  • מחירים נוחים

אחת הסיבות המרכזיות שגורמת לרבים לבחור להשקיע את מיטב החסכונות שלהם בקרקעות ברחובות היא המחירים הנוחים. בשונה ממרבית אפיקי ההשקעה בענף הנדל"ן, מחירי קרקעות חקלאיות ברחובות נמוכים במיוחד. אין לכם הון עצמי גבוה מספיק בשביל לרכוש דירה להשקעה? עלויות קרקעות חקלאיות להשקעה יאפשרו לכם לרכוש קרקע עם הון עצמי של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד. אז אם גם לכם יש חיסכונות של כמה עשרות אלפי שקלים והחלטתם להשקיע אותם, קרקעות ברחובות הן התשובה הטובה ביותר עבורכם.

  • פוטנציאל רווח של עשרות אחוזי תשואה

מעבר למחירים הנוחים של קרקעות חקלאיות ברחובות, אנשים רבים בוחרים להשקיע באפיק זה בשביל ליהנות מתשואה עודפת בהשוואה לכל שאר אפיקי ההשקעה האחרים בענף. בעוד דירות להשקעה מניבות אחוזים בודדים מידי שנה, קרקעות חקלאיות ברחובות יכולות להניב לבעליהן עשרות ואף מאות אחוזי תשואה תוך זמן קצר. קרקעות חקלאיות נמכרות במחירים נמוכים בשל העובדה הפשוטה שהן עדיין לא מופשרות לבנייה. לאחר הליך ההפשרה, עלות הקרקע מזנקת במאות אחוזים. אך לפני שאתם ממהרים לרכוש את הקרקע החקלאית הראשונה שמציעים לכם, חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את הקרקע הטובה שצפויה לעבור את הליך ההפשרה במהירות המרבית.

 

קרקע חקלאית – זמינה לצורכי חקלאות בלבד

ראשית, חשוב להדגיש ולומר שקרקע חקלאית כשמה כן היא, לא ניתן לעשות בה דבר מלבד צורכי חקלאות. חולמים לבנות את בית החלומות שלכם על הקרקע החקלאית? כל עוד היא לא משנה את ייעודה מקרקע חקלאית לקרקע מופשרת לבנייה, לא תוכלו לבנות עליה דבר. לא מעט אנשים לא מודעים לכך ורוכשים קרקעות חקלאיות במטרה לבנות עליהן, ורק בדיעבד מגלים שהם לא יכולים לעשות בקרקע דבר מלבד צורכי חקלאות. אז למה בכל זאת מדובר באחד מאפיקי ההשקעה הטובים והמבוקשים ביותר בענף הנדל"ן? בשתי מילים – הליך הפשרה. הליך ההפשרה משנה את ייעודה של הקרקע והופך אותה מקרקע חקלאית לקרקע מופשרת לבניה. הליך זה מביא להתייקרות הקרקע במאות אחוזים, מה שמאפשר למשקיע המאושר להכפיל ואף לשלש את כל השקעתו.

קראו עוד: קרקעות חקלאיות להשקעה

הכירו את הסיכון הגדול בקרקעות להשקעה

אז למה לא כולם משקיעים בקרקעות ברחובות? חשוב שתכירו גם את הסיכונים באפיק השקעה זה. חשוב לדעת שאין וודאות באשר להליך ההפשרה. ישנן קרקעות שיופשרו תוך שנים בודדות מעת רכישת המשקיע, ולעומתן, ישנן קרקעות שלא יופשרו במשך שנים ארוכות. בחירה לא נכונה של קרקע שאינה מיועדת להפשרה תגרום למשקיע להישאר שנים ארוכות בציפייה להליך ההפשרה שכלל לא בטוח יגיע. אז לפני שאתם ממהרים לקנות כל קרקע חקלאית להשקעה, חשוב שתכירו את כל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון קרקעות עם סיכויי הפשרה גבוהים תוך זמן קצר.

 

הטיפים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את הקרקע הבאה שלכם

רוצים לבחור נכון קרקעות ברחובות? ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון קרעקעות חקלאיות שעומדות לעבור את הליך ההפשרה בעתיד הקרוב. הטיפים החשובים ביותר שיסייעו לכם לבחור קרקעות חקלאיות שיעבור את הליך ההפשרה המיוחל תוך שנים בודדות הם:

 

  • בדיקת הצפי להפשרת הקרקע

לא מעט אנשים לא מודעים לעובדה שכל אדם יכול להגיע לתוכנית המתאר של הקרקע שהוא מתעניין בה. חושבים לקנות קרקעות ברחובות למטרות השקעה? חשוב לוודא שהן אכן מיועדות להפשרה. כפי שציינו מעלה, הסיכון המרכזי ברכישת קרקעות חקלאיות למטרת השקעה הוא שהן לא יפשירו בעתיד הקרוב או אף. לא יפשירו בכלל. לכן, אנשי מקצוע רבים בתחום שיודעים לבחור נכון את הקרקעות האטרקטיביות ביותר להשקעה בודקים את תוכנית המתאר של הקרקע טרם הרכישה. בתוכנית המתאר תוכלו לקבל לא מעט מידע חיוני שיעזור לכם להחליט האם כדאי לכם לרכוש את הקרקע או לא. הקרקע לא מיועדת להפשרה בעתיד הקרוב? חשוב לדעת שהיא הרבה פחות אטרקטיבית מקרקעות מיועדות להפשרה.

 

  • מחירי הקרקע

מחיר הקרקע מעיד על מצבה. ככל שהקרקע קרובה יותר להשלמת הליך ההפשרה, כך המחיר שידרשו עליה יהיה גבוה יותר. לא מעט אנשים שלא מבינים בתחום בוחרים את הקרקע הזולה ביותר, ללא הבנה כי ברוב המקרין מדובר בקרקע רחוקה מאוד מהשלמת כל שלבי ההפשרה. אז אם גם אתם חושבים להתחיל לרכוש קרקעות למטרות השקעה, חשוב לבחון היטב את מחיר הקרקע. אחת הדרכים הטובות ביותר לבחון את מחיר הקרקע היא לערוך היכרות עם שוק הקרקעות הדומות באזור, להכיר את שווי השוק של הקרקע ולבחון את המחיר. אם מדובר במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, כנראה שמדובר בקרקע שלא צפויה לעבור את שלבי ההפשרה בעתיד הקרוב.

  • מיקום הקרקע

נקודה נוספת שאתם חייבים לבחון לפני שאתם בוחרים קרקעות ברחובות להשקעה היא מיקום הקרקע. ישנן קרקעות שלא יעברו את הליך ההפשרה גם בעוד שנים ארוכות. איך תדעו להימנע מרכישת קרקעות כאלה? חשוב לבחון נכון את מיקום הקרקע. מיקום הקרקע הוא גורם מרכזי המשפיע על כל שלבי הפשרתה. רוב הרשויות המקומיות ברחבי ישראל בוחרות להפשיר קרקעות סמוכות לקרקעות שכבר הופשרו בעבר. הםשרת קרקע ללא קרקעות נוספות לצידה תיצור דמוי מובלעת עירונית שתפגע בסדר ובמראה העיר. לכן, לפני שאתם בוחרים את הקרקע הבאה שלכם, חשוב לוודא שהיא ממוקמת לצידי שטח מופשר לבנייה.

 

  • היכרות עם אתרים שצפויים לפגוע בהליך ההפשרה

מעבר לעובדה שצוינה מעלה, ישנו פרמטר נוסף חשוב לבחון באשר למיקום הקרקע. מעבר לבדיקה אם ישנן קרקעות מופשרות לצידי הקרקע שלכם, חשוב לוודא שהקרקע לא ממוקמת באזורים בהם לא תהיה הפשרה בעתיד הקרוב. ישנם לא מעט אזורים שצפויים לפגוע בהליך ההפשרה של השטחים הממוקמים בקרבתם. השטחים הללו הם: פארקים ציבוריים, בתי קברות, בסיסים צבאיים, נתיבי תחבורה ציבורית ועוד. אם הקרקע שלכם ממוקמת בקרבת מקום לכלל האתרים הללו, כנראה שהיא לא צפויה לעבור את הליל ההפשרה בעתיד הקרוב.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים