קרקעות לבניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

אתם מחפשים כבר לא מעט זמן קרקעות לבניה? תחילה נגיד, מדובר על השקעה מאוד חכמה, אם בוחרים את החברה המקצועית שתלווה אתכם. רכישת קרקעות לבניה יכולה להיות למטרתאתם מחפשים כבר לא מעט זמן קרקעות לבניה? תחילה נגיד, מדובר על השקעה מאוד חכמה, אם בוחרים את החברה המקצועית שתלווה אתכם השקעה או בשביל לבנות את הבית שלכם בעתיד. יש הרבה שיקולים שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם קונים קרקע, יש קריטריונים שאתם צריכים להכיר כדי לדעת אם באמת בעתיד הקרקע תופשר, האם היא ראויה לבנייה והאם היא עסקה משתלמת.

מאיפה אתם קונים את הקרקע?

זאת למעשה השאלה הראשונה שאתם רוצים לשאול את עצמכם, האם אתם קונים את הקרקע מאדם פרטי או דרך מכרז? מלבד לכך, אתם גם יכולים לרכוש קרקע מחברה מובילה כמו קרקעות ישראל. כאשר אתם רוכשים מאדם פרטי את הקרקע, עליכם לוודא למה הוא מוכר אותה וכמובן, מי אותו אדם? אתם רוצים להימנע ממצב בו מוכרים לכם "חתול בשק". כאשר אנחנו נרשמים למכרזים שונים לרכישת קרקעות, הבירוקרטיה יותר מסודרת, אבל גם אורכת הרבה יותר זמן. הדרך הנכונה לרכוש קרקע היא דרך חברה מובילה אשר גם רוצה לשמור על המוניטין שלה ולכן, לא תמכור לכם קרקע שאינה ראויה למגורים בוודאות ומלבד לכך, אותה חברה תעניק לכם ליווי אישי עד לקבלת המפתח. חברות רבות מחזיקות במגרשים רבים המיועדים לנו, הצרכנים עבור השקעות או בנייה.

איזה קרקע אתם קונים?

גם כאן אנחנו נפגוש שתי אפשרויות, האפשרות הראשונה היא לרכוש קרקע שאינה זמינה לבנייה ולכן, המחיר לרוב יהיה זול משמעותית. האפשרות השניה שלנו היא לרכוש מגרשים אשר נמצאים בזמינות מיידית לבנייה. יש הבדל מהותי בין שתי האפשרויות, אך הבחירה צריכה גם להיות לפי השיקולים שלכם. בדרך כלל, כאשר מדובר על השקעה לאותו משקיע לא תהיה בעיה לקנות קרקע שאינה זמינה לבנייה וככל שהזמן עובר גם ערך הדירה יעלה (בהתאם למיקום בו בחרתם). עסקאות נדל"ן אשר הינן במגרשים שנמצאים בהליכי הפשרה נחשבים לסיכון גבוה יותר, אך התשואה גבוהה גם כן כאשר הפרויקט יוצא לפועל. יש לקחת בחשבון שהליכי הפשרה יכולים גם לקחת מעל 10 שנים ולכן, ההשקעה שלנו היא לטווח הארוך.

 

קרקעות שאינן זמינות לבנייה יהיו בדרך כלל בתהליך להשבחת הקרקע. לרוב יהיה מדובר על שטחים אשר מיועדים לחקלאות. לוקח הרבה זמן להמיר את הייעוד של אותה קרקע שתהיה ראויההמטרה של ליווי מקצועי בחיפוש קרקעות לבניה היא לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר, לבניית מגורים וכמו כן, זה לא תמיד יוצא לפועל. בשביל שזה יקרה נדרשת תוכנית שינוי ייעוד קרקע אשר מוגשת לאישור הוועדה המקומית. התהליך הוא די מורכב ויכול להתפרש על כמה שנים, כל עוד יש התערבות מצד הרשות המקומית התהליך יכול להיות הרבה יותר מהיר. במיוחד בשנים האחרונות כאשר מצוקת הדיור הולכת וגוברת, היום הרבה יותר פשוט לעבור את התהליך הזה, במיוחד באזורי פיתוח. מדובר על השקעה שהיא יותר בטוחה, אך לוקחת זמן ונדרשת כאן סבלנות מצד המשקיע. מי שמחפש לקבל את התמורה עבור ההשקעה שלו תוך שנתיים, עדיף לו יהיה לפנות לאפיק אחר.

מצד שני, אנחנו יכולים לרכוש קרקע אשר כבר מוכנה לבנייה, אבל יש לוודא היטב שאכן הקרקע שעברה את אישור הוועדה עדיין מאושרת לבנייה. יש עוד פרמטרים רבים שיש לבדוק על מנת שתוכלו להתחיל בבנייה, בין היתר סוג הקרקע, קרבה לנמל תעופה ועוד. גם יש לשים לב האם הבנייה שלכם מיועדת לבית פרטי או מבנה רב קומות אשר מניב תשואה גבוהה יותר. היזמים יחפשו קרקע לבנייה אשר יכולה להניב להם תמורה רבה וניתן יהיה לבנות בהיקף רחב יותר, בין אם מדובר על בניין מגורים או משרדים.

ליווי מקצועי עבור רכישת קרקעות לבניה

המטרה של ליווי מקצועי בחיפוש קרקעות לבניה היא לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר, בין אם מדובר על קרקע לבניית בית מגורים או השקעה. יש הרבה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון, במיוחד כאשר מדובר על קרקע להשקעה. המחירים יכולים לנוע

חברה מקצועית יכולה להראות לכם בפשטות מול מה אתם עומדים. החברות הגדולות מפשירות קרקעות לבניה ולעיתים גם לא מפשירות אך רוכשות את אותן קרקעות עבור משקיעים פוטנציאלים

בטווח רחב, יש מגרשים (125 מ"ר) שיכולים להגיע למחיר של 90,000 ש"ח ויש מגרשים במיקום אחר שיכולים להתחיל מ-400,000 ש"ח. עלינו להסתכל על התמונה הרחבה, לראות ולהבין שהתמורה שלנו לא תגיע בין יום ומדובר על תהליך מאוד ארוך.

 

כאשר אתם בוחרים חברה שתלווה אתכם, אתם צריכים לקחת בחשבון שגם זה אחד הצעדים שיבטיחו אם תקבלו תמורה מדויקת עבור ההשקעה שלכם. רכישה מאדם פרטי יכולה להיות מעט יותר מסוכנת, במיוחד אם אין לכם ידע רחב. חברה מקצועית יכולה להראות לכם בפשטות מול מה אתם עומדים. החברות הגדולות מפשירות קרקעות לבניה ולעיתים גם לא מפשירות אך רוכשות את אותן קרקעות עבור משקיעים פוטנציאלים. היום ניתן לראות איך בנימינה מתפתחת ויש שם קרקעות במחירים נמוכים. כמו כן גם רמת הגולן ובדרום הארץ. בתור השקעה, אנחנו רוצים להסתכל כמה שנים קדימה, גם אם זה אומר להסתכל עשור קדימה.

קרקעות לבנייה יכולות להתחלק לשני מקרים, מקרה אחד בו מדובר על קרקע אשר מוכנה זה עתה לבנייה ועברה את כל האישורים הנדרשים. האפשרות השניה היא קרקע חקלאית אשר אותה אנחנו רוכשים ואנו מבקשים גם אישור להפשיר את הקרקע לצורך בנייה. המקרה הראשון הוא הסיטואציה היקרה יותר, אבל גם הבטוחה יותר. מצד שני, כאשר אנחנו רוכשים קרקע חקלאית, אנחנו מקבלים תשואה הרבה יותר גבוהה אם הכל הולך כשורה והסבירות גבוהה שזה יקרה, פשוט אתם צריכים סבלנות. קרקעות לבנייה הפכו לאפיק השקעה מוכר אצל צעירים בעלי הון צנוע להשקעה וגם משקיעים ותיקים. אם אתם חושבים להשקיע במגרשים, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מוציאים שקל מהכיס.

 

ממי אתם רוכשים את הקרקע?

הדבר הראשון והחשוב ביותר שאנחנו רוצים לוודא לפני שאתם רוכשים קרקעות לבנייה הוא מי אותו אדם אשר ממנו אנחנו רוכשים אתקרקעות לבנייה הפכו לאפיק השקעה מוכר אצל צעירים בעלי הון צנוע להשקעה וגם משקיעים ותיקים. הקרקע. יש לוודא כי מדובר על הבעלים החוקיים של הקרקע ושהיא לא משועבדת לאף אחד. לאחר מכן, יהיה עלינו לוודא את יתר הדברים, בין היתר אם ניתן יהיה בעתיד לבנות עליה. הדרך הנכונה ביותר לרכוש קרקע היא באמצעות ליווי מקצועי של חברת נדל"ן. היום יש היצע רחב של קרקעות, בין אם מדובר על רכישה מהמדינה ובין אם מדובר על רכישה מאדם פרטי. עליכם לשקלל את כל הנתונים לפני שאתם מוציאים כסף מהכיס שלכם כדי למזער את הסיכונים באופן הטוב ביותר.

האם הקרקע היא לבנייה?

כאשר אתם רוכשים קרקעות לבנייה ואתם מתכננים לבנות את הבית שלכם על הקרקע ולא למכור את הקרקע, אתם צריכים לוודא שיש לכם את סכום המתאים כולל עלויות בנייה. יש לוודא מול הבנק שאכן הוא ייתן לכם את סכום המשכנתא אותו אתם צריכים. כמו כן, יש לקחת בחשבון את יתר ההוצאות שיש לכם במצב כזה, בין היתר מס פיתוח, עמלת ערבות בנקאית, מס רכישה, ליווי, משכון המגרש, יועצים, עורכי דין, ביטוח חיים משכנתא ועוד הוצאות רבות.

לכן, גם אם הקרקע נמצאת במחיר מסוים, עלינו לדעת בדיוק כמה אנחנו עומדים לשלם על כל התהליך כדי לוודא שאנחנו בכלל יכולים להיכנס לסיפור הזה.

מרכז, צפון או דרום?

השאלה הראשונה היא איפה אתם מתכננים לגור. קרקעות לבנייה יש בכל אזורי הארץ, אך המחירים משתנים. בעוד שקרקע בתלכאשר אתם רוכשים קרקעות לבנייה ואתם מתכננים לבנות את הבית שלכם על הקרקע ולא למכור את הקרקע, אתם צריכים לוודא שיש לכם את סכום המתאים כולל עלויות בנייה אביב המיועדת לבנייה תעלה לכם מעל חצי מיליון ש"ח עבור 125 מ"ר, באזור אחרים בארץ אתם יכולים למצוא קרקעות במחיר של 100,000 ש"ח. ככל שאנחנו נרחיק יותר גם אם זה אומר לבחור בכפר סבא, המחירים יורדים באופן משמעותי. כאשר אנחנו בוחרים דירה עלינו לוודא מה הולך לקרות בעשור הקרוב באותו אזור, זה די פשוט לבדוק את זה חשוב לציין, הכל נמצא באינטרנט. במקרה בו אנחנו רואים שיש הקצאה לבנייה באזור הזה באופן נרחב, אנחנו יכולים לראות שהמקום עומד בפני פיתוח. בין היתר, יש לוודא דרכי הגעה לאזור בו אתם מתכננים לרכוש את הקרקע, מקומות לא נגישים יהיו פחות נוחים וכך הערך שלהם יורד. חשוב להבדיל בין דירה המיועדת להשקעה ובין דירה אשר מיועדת למגורים. קרקעות לבנייה ניתן למצוא בכל אזור בארץ, בהתאם לסכום ההשקעה שלכם אתם יכולים לבחור את האזור הטוב ביותר.

קרקעות לבנייה שלא הופשרו

 

אם אתם מחפשים קרקעות לבנייה להשקעה בעתיד, אתם יכולים לבחור קרקעות חקלאיות שעדיין אין להן אישור לבנייה. בדרך הזאת אתם רוכשים את הקרקע במחיר נמוך מאוד והתשואה תהיה הרבה יותר גבוהה, שימו לב שדרושה כאן סבלנות רצינית. אם את מחפשים קרקעות לבנייה אשר המטרה היא להתחיל בבנייה מיידית, עליכם לקחת בחשבון איזו קרקע אתם רוכשים וכמובן, שהמחיר יהיה גבוה יותר מאשר קרקע חקלאית. ליווי מקצועי הוא דבר מאוד קריטי כאן מכיוון שאתם בסופו של דבר רוצים לרכוש קרקע שגם אם היא למגורים עבורכם, אתם כן רוצים שהערך שלה יעלה בסופו של דבר.

 

מכרזים

רכישות קרקעות לבנייה יכולות להתבצע מאדם פרטי או דרך המדינה. במקרה בו אתם רוצים לרכוש דרך המדינה יהיה עליכם להיכנס

רכישות קרקעות לבנייה יכולות להתבצע מאדם פרטי או דרך המדינה. במקרה בו אתם רוצים לרכוש דרך המדינה יהיה עליכם להיכנס למכרז ולהירשם.

למכרז ולהירשם. יש קריטריונים שונים אשר אתם צריכים לעמוד בהן וכמובן להמתין עד שיהיה מכרז ביישוב בו אתם רוצים לרכוש קרקע. ניתן לגשת למכרז עד 30 יום מתאריך הפרסום, הפרסום מתבצע באתר ובעיתון. תוכלו להוריד את כל הטפסים הרלוונטים דרך אתרי חברות נדל"ן באופן חינמי. חשוב להדגיש, כדי להיכנס למכרז עליכם יהיה לשלם עבור השתתפות דרך אתר הרשות או דרך הדואר. יש 2 שיטות מרכזיות של מכרזים, האחד הוא מכרז פומבי והשני הוא בהגרלה. כולנו מכירים את ה"מחיר למשתכן", כיום זאת הדרך הטובה ביותר לרכישת קרקעות ומגורים בכללי. זכרו, ליווי מקצועי הוא כלי שיכול לסייע לכם בכל שלב בתהליך כדי למצוא את הבחירה הנכונה ביותר בהתאם לתקציב שלכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים