קרקעות למכירה בירושלים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

עיר הקודש, העיר שחוברה לה יחדיו והעיר שכמעט לא תמצאו בה אפשרות לקרקעות לבניה של ביתכם. העובדה כי אין כמעט קרקעות פנויות בתוך העיר, הצפיפות הטבעית שלה והעובדה כי בעיר ובסביבתה גרים למעלה ממיליון איש ועוד רבים רואים בה כיעד המרכזי שלהם למגורים, הופכים את שוק הנדל"ן בה לתזזיתי עם מחירים המנפצים כל שיא. למען האמת, גם אם תרצו לרכוש דירה קטנה בבניין מט ליפול, תשלמו סכומי עתק, אפילו ביחס לערים אחרות פופולאריות שגם בהם גדול הביקוש על ההיצע. ואם זה המצב בתחום הדירות שכבר בנויות, נסו לשער בנפשכם מה המצב לגבי קרקעות למכירה בירושלים, כאלו הפנויות להשקעה או כאלו המיועדות כבר לבניה.

קרקעות למכירה בירושלים למגורים או לחקלאות

ניתן בגדול לחלק קרקעות למכירה בירושלים לסוגים שונים. קרקעות המיועדות לבניה למגורים, בין אם בניה פרטית או רוויה של רבי קומות, קרקעות לשימושיםואם זה המצב בתחום הדירות שכבר בנויות, נסו לשער בנפשכם מה המצב לגבי קרקעות למכירה בירושלים, כאלו הפנויות להשקעה או כאלו המיועדות כבר לבניה. ציבוריים, קרקעות למסחר ושירותים וקרקעות לחקלאיות. אותנו, כמשקיעים, מעניינים 2 סוגים: קרקעות שיעודן הוא בניה וקרקעות עם יעוד חקלאי. קרקע המיועדת לבניה – היא קרקע ששווה המון. ניתן לממש את ההשקעה באופן מידי ובכמה אפיקים. או לבנות עליה בית מגורים או למכור אותה ליזמים וקבלנים שיבנו הם את המבנה וישווקו אותו. בשני המקרים, הרווח הוא גבוה לבעל הקרקע, משום שכאמור, קרקעות למכירה בירושלים  או דירות למכירה בירושלים הן די נדירות.

וכאן גם הבעיה. קרקעות למכירה בירושלים הו נדירות כי הן פשוט כמעט ולא קיימות. ודאי לא כאלו שיעודן הוא לבניה. כבר לא נשארו כאלו ומה שנשאר נחטף. הרווח של מי שמחזיק באחת כזו גדול אבל כדי להפוך לבעליה של קרקע כזו, כמעט בלתי אפשרי והעלות של רכישתה עצום, כך שגם לאחר המכירה, הרווח גדול אבל לא גדול מאוד. לעומת זאת, קרקעות למכירה בירושלים, שיעודן חקלאי, נמצאות בסביבות העיר. הן זולות לרכישה ופוטנציאל הרווח מהן הוא עצום. למעשה, רוב הקרקעות בשטחים הפתוחים אינם שייכים לאנשים פרטיים אלא למדינה. אם נמצא קרקע חקלאית פרטית ונרכוש אותה – נוכל בקונסטלציה מסוימת להיות עשירים מאוד.

קרקע חקלאית ופוטנציאל ההשקעה

קרקע חקלאית בבעלות פרטית היא קרקע אשר ביעוד שלה מוגדר כי היא משמשת אך ורק לצרכי חקלאות. זאת אומרת, שבשלב זה היא אינה זמינה לבניה. ניתןאבל חלק מן קרקעות למכירה בירושלים אשר מוגדרות כעת חקלאיות, יכולות ביום מן הימים לשנות ייעוד. לגדל בה רק יבול חקלאי ולא בניינים. אבל חלק מן קרקעות למכירה בירושלים אשר מוגדרות כעת חקלאיות, יכולות ביום מן הימים לשנות ייעוד. הפשרה- בפי החוק. במסגרת ההפשרה משונה היעוד של הקרקע והיא הופכת לזמינה למגורים. באותו הרגע, מחיר הקרקע מזנק במאות אחוזים. כעת חשבו על קרקע בת דונם שאתם רוכשים בירושלים ב-300 אלף דולר. לאחר ההפשרה – המחיר שלה יכול לזנק גם פי 10. החוכמה לפיכך היא להשקיע בקרקע כאשר היא אינה זמינה לבניה. כאשר מחירה נמוך ולפיכך, הרווח לאחר הפשרתה- יהיה גבוה יותר. החוכמה היותר גדולה, היא להצליח ולאתר את הקרקעות האלו.

איתור וזיהוי מוצלח

אז לפני שכולם רצים לקנות קרקעות למכירה בירושלים ולממש השקעה חלומית, חובה לעצור רגע ולהציב תמרורי אזהרה. לא כל קרקע חקלאית תהיה בסופו של דבר קרקע מופשרת. אפילו רובם לא. כדי להבין מדוע, חשוב להבין כיצד פועל המנגנון. לכל עיר יש את תוכנית המתאר שלה ואת התכנון להיכן וכמה על העיר להתפתח. בירושלים הצפופה – הצורך לגדול, גם מבחינת שטח – קיים תמיד. חלק הגדילה תבוא על ידי הסבת מגרשים בהם נמצאים בתים חד קומתיים ובנית רביאז לפני שכולם רצים לקנות קרקעות למכירה בירושלים ולממש השקעה חלומית, חובה לעצור רגע ולהציב תמרורי אזהרה. לא כל קרקע חקלאית תהיה בסופו של דבר קרקע מופשרת. קומות במקומם וחלק אחר, על ידי הגדלת גבולות העיר. בשולי ירושלים יש המון שטחים פתוחים. יער ירושלים, רכס הרי לבן, אזור הדסה, צפון העיר וכד'. שטחים אלו עתירים בשטחים חקלאיים. חלקם בבעלות פרטית.

כאשר קברניטי העיר ירצו להגדיל את שטחה, הם יצטרכו לבנות על שטחים אלו. אבל לא ניתן לבנות עליהם, משום שהם מיועדים לחקלאות. אזי יתחיל להיות מופעל לחץ על הרשויות המקומיות והארציות, הנוגעות בדבר, לשנות את יעוד הקרקע. במידה ואתה מחזיק בקרקע כזו וכעת היא מותרת לבניה, ערכה כאמור, יקפוץ לאין שיעור. אז למה לא להסתער על כל קרקע בסביבה. משום שכפי שציינו, לא כל קרקע תופשר. מדובר בתהליך ארוך וסבוך. שלוקח לעיתים שנים רבות. הוא מלווה בהתנגדויות והסתייגויות, למשל בירושלים על ידי שוחרי טבע. איש לא מבטיח שהבקשה לשינוי יעוד, לא תדחה. אף אחד גם לא מבטיח שהפיתוח של העיר יהיה בכיוון הקרקע שלך. וביחוד איש לא מבטיח שלקרקעות הסמוכות לזו שלך שכבר הופשרו, לא יצטרכו כביש וישתמשו בקרקע שלך כדי לסלול אותה. תקבל כסף, אבל הרבה פחות משרצית.

איך לצמצם סיכונים?

החוכמה היא לרכוש קרקע חקלאית שיש לה פוטנציאל אמיתי לעבור שינוי ייעוד. את הקרקע ניתן לרכוש רק לאחר בדיקה מעמיקה של העסקה , תוכניות המתאר,תמיד מומלץ להתעניין על קרקעות למכירה בירושלים, רק באמצעות חברות מתמחות, שזה המקצוע שלהן ומאחוריהן הצלחות רבות. הערך הכלכלי של העסקה ובייחוד נבירה והבנה של תוכניות מתאר ארציות ומקומיות, הנוגעות לשינוי ייעוד וברצון של הרשות המקומית לקדם את התוכנית. אם יש אופק תכנוני ברור ויש לכם מידע ממוקד – העסקה יכולה להשתלם, גם אם היא תארך זמן רב. מכיוון שרובנו לא אוחזים בכלים מקצועיים להבנת  פרטים חשובים אלו, איננו מכירים עתודות קרקע שיש להן פוטנציאל ואנו גם לא יודעים לקרוא נכון את המפה, גם לא במובן המטאפורי ולהיות מעורבים מעורבות בתוכניות השונות, תמיד מומלץ להתעניין על קרקעות למכירה בירושלים, רק באמצעות חברות מתמחות, שזה המקצוע שלהן ומאחוריהן הצלחות רבות.

גם אז, חשוב להתאזר בסבלנות. מדובר בתהליך שיכול להמשך שנים. פרויקט ממוצע, יכול לקחת גם עשור עד שמופשר בהצלחה ותמיד עלול להיתקע בשלבים כאלו ואחרים. לכן חשוב שהחברה שתלווה ותציע לכם את הרכישה תהיה שותפה איתכם לאורך כל התהליך, עד לסיום המוצלח והרווחי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים