קרקעות למכירה במרכז – הכירו את אפיק ההשקעה הפחות פופולרי של עולם הנדל"ן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

קרקעות למכירה במרכזרוצים להתחיל להשקיע את כל החסכונות שיושבים בחשבון העו"ש שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע באחת השיטות הגדולות ביותר להשקעות בענף הנדל"ן. אז אם גם אתם חוסכים בחשבונות העו"ש, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בקרקעות למכירה במרכז, ההבדל המהותי בין קרקע חקלאית לקרקע מופשרת לבניה, היתרונות הגדולים ברכישת קרקע חקלאית שאינה מופשרת, הסיכונים הכרוכים בכך וטיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון קרקעות חקלאיות שצפויות לעבור את הליך הפשרתן בעתיד הקרוב. אנשים רבים כיום בוחרים להשקיע את כל החסכונות שלהם ללא היכרות עם הסיכונים והדגשים החשובים שחייבים להכיר טרם הבחירה. אז אם גם אתם רוצים לבחור נכון השקעה מנצחת שתניב לכם אחוזי תשואה גבוהים בכל שנה, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות.

 

האינפלציה והשפעתה על החסכונות שלכם – תוכניות חיסכון בנקאיים גורמים לכם להפסיד לא מעט כסף בכל שנה!

ראשית, חשוב לדעת שכלל החסכונות שיושבים בתוכניות חיסכון בנקאיים (המבטיחים לחוסכים ריבית אפסית) או בחשבונות העו"ש, מפסידים לא מעט מערכם מידי שנה. האינפלציה בישראל עומדת על בין 2% ל 4% בשנה ממוצעת, מה שאומר שכל החסכונות שלכם מפסידים בין 2% ל 4% בכל שנה. רוצים לעצור את ההפסדים ולהשקיע את מיטב חסכונותיכם באפיק השקעה טוב שיניב לכם אחוזי תשואה גבוהים מאחוזי האינפלציה מידי שנה? חשוב שתכירו את אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, קרקעות למכירה במרכז. קרקעות למכירה במרכז מאפשרות למשקיעים רבים ליהנות מעליית ערך משמעותית ומהכפלה או אף שילוש ההשקעה תוך זמן קצר. אך לפני שנגע בכל הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר אודות קרקעות למכירה במרכז, חשוב שתכירו את ההבדל המהותי בין קרקע חקלאית לבין קרקע מופשרת לבנייה.

קרקע חקלאית לעומת קרקע מופשרת לבנייה – כל מה שחשוב שתכירו

אנשים רבים טועים לחשוב שברגע שהם קונים קרקע הם יכולים לבנות עליה את בית חלומותיהם. אך חשוב להדגיש ולומר כי ישנן לא מעט קרקעות חקלאיות בישראל. קרקעות חקלאיות הן קרקעות שאינן מופשרות לבנייה. כלומר, לא ניתן לעשות עליהן דבר מלבד צורכי חקלאות בלבד. קרקעות חקלאיות מגלמות את פוטנציאל העלייה הגבוה ביותר, ולכן אנשים רבים כיום בוחרים להשקיע בקרקעות חקלאיות ולא בקרקעות מופשרות לבנייה. מטרת ההשקעה בקרקעות חקלאיות היא להחזיק בקרקע עד שהיא תעבור את הליך ההפשרה. בשורות הבאות נרחיב מעט אודות הליך ההפשרה שכל משקיע מייחל לו. לאחר הליך ההפשרה, המשקיע יהנה מעשרות ואף ממאות אחוזי תשואה על השקעתו. אז מה כלול בהליך ההפשרה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב שתכירו.

 

הכירו את הליך ההפשרה והשפעתו על הקרקע

הליך ההפשרה הוא הליך במסגרתו הקרקע משנה את ייעודה והופכת מקרקע חקלאית לקרקע מופשרת לבנייה. שוויה של קרקע מופשרת לבניה גבוה משמעותית משווי קרקע חקלאית. לכן, כלל המשקיעים שרוצים להינות מתשואה חלומית של מאות אחוזים על ההשקעה שלהם, בוחרים לקנות קרקע חקלאית שעתידה לעבור הפשרה בעתיד הקרוב, מה שיבטיח להם הכפלה ואף שילוש של כספי ההשקעה. למה לא כולם משקיעים בקרקעות להשקעה? חשוב להכיר גם את הסיכונים הגדולים בקרקעות למכירה במרכז.

 

הסיכון המרכזי ברכישת קרקעות חקלאיות

הסיכון המרכזי שחשוב להביא בחשבון לפני שרוכשים קרקעות חקלאיות להשקעה הוא הסיכון שהקרקע לא תעבור את הליך ההפשרה המיוחל. חשוב להדגיש ולומר שלא כל הקרקעות החקלאיות צפויות לעבור את הליך ההפשרה שכל משקיע חולם עליו. ישנן קרקעות שיעברו את הליך הנפשרה רק בעוד שנים ארוכות, וישנן אף קרקעות שלא יעברו הפשרה כלל. אז לפני שאתם ממהרים לקנות כל קרקע חקלאית באזור המרכז ללא כל בדיקה מקדימה, חשוב שתכירו את השיטות הטובות ביותר לזהות את הקרקעות האטרקטיביות ביותר להשקעה שצפויות לעבור את הליך ההפשרה תוך שנים בודדות. לא מעט אנשי מקצוע בתחום יודעים לבחון את הקרקע במטרה לנסות ולהעריך את כדאיות ההשקעה. ריכזנו עבורכם את הנקודות המרכזיות שיסייעו לכם לבחון נכון את כדאיות ההשקעה בכל קרקע שתבחנו.

 

רוצים לבחור נכון את הקרקע הכדאית ביותר להשקעה? כך תעשו זאת נכון

  • מחיר הקרקע

מחיר הקרקע הוא אחד המדדים הראשונים שכל איש מקצוע בתחום בוחן כשהוא מנסה להעריך את כדאיות ההשקעה בקרקע. בשונה מאפיקי השקעה רבים אחרים, בענף קרקעות למכירה במרכז, מחיר נמוך במיוחד מהווה סימן ראשון לקרקע שאינה כדאית להשקעה. מדוע? חשוב להבין שככל שהקרקע רחוקה יותר מהליך ההפשרה, כך המוכר יהיה מוכן לרדת יותר במחיר. מחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק של קרקעות עם נתונים דומים ברוב המקרים מעידים על מצב בו הקרקע רחוקה מאוד מהליך הפשרתה. איך תדעו לבחון את המחיר שהוצע לכם? ראשית, חשוב לערוך סקר שוק במטרה להכיר את מחיר השוק של הקרקע שלכם. איך עושים את זה? פשוט משווים אותה לכמה שיותר קרקעות דומות בקרבת מקום ועם נתונים דומים. בשלב הבא, יש להשוות בין מחיר השוק לבין המחיר שהוצע לכם. אם המחיר שהוצע לכם נמוך

 

  • תוכנית המתאר של הקרקע

נקודה נוספת שאתם חייבים לבחון לפני רכישת קרקעות חקלאיות להשקעה היא תוכנית המתאר. תוכנית המתאר מאפשרת לכם להבין האם הקרקע מיועדת להליך הפשרה או שמא סיכויי ההפשרה שלה נמוכים במיוחד. כיום ניתן להגיע לתוכניות מתאר בקלות רבה ותוך זמן קצר, כך שאם גם אתם יכולים לבחון מקרוב את תוכנית המתאר של הקרקעות שאתם מעוניינים לרכוש. אנשי מקצוע רבים בתחום ממליצים לכל לקוחותיהם להתרחק מקרקעות חקלאיות שבתוכנית המתאר הן לא מיועדות להפשרה. השקעה זו אמנם תעלה לכם הרבה פחות מהשקעה בקרקע שקרובה להליך הפשרתה, אך ייתכן שהקרקע תופשר בעוד שנים ארוכות או אף בכלל לא. אנשי מקצוע רבים בתחום בוחרים שלא להתעסק עם קרקעות ללא תוכניות הפשרה עתידיות.

  • מיקום הקרקע

אחת הנקודות החשובות ביותר שאתם חייבים לבחון לפני שאתם בוחרים את הקרקע שלכם היא מיקום הקרקע. ישנן קרקעות הממוקמות לצידי אתרים שונים שיפגעו ביכולת ההפשרה שלה. לדוגמה קרקעות הממוקמות בקרבת בתי קברות, פארקים ציבוריים, נתיבי תחבורה ציבורית עתידיים או בסיסים צבאיים צפויות לסבול מקשיים רבים בהליך ההפשרה. לכן, קרקעות הממוקמות לצידי האתרים הללו ימכרו במחירים נמוכים ויגלמו סיכויי הפשרה נמוכים. כמו כן חשוב לדעת שהרשויות המקומיות אינן ממהרות להפשיר קרקעות ללא קרבה לקרקעות שכבר עברו את כל שלבי ההפשרה בעבר. קרקעות לצד קרקעות חקלאיות לא יופשרו עד שהקרקעות הסמוכות להן לא יעברו את שלבי ההפשרה. במילים אחרות – הקרקע שלכם ממוקמת לצד קרקע מופשרת לבנייה? סיכויי ההפשרה של הקרקע גבוהים במיוחד. הקרקע מוקפת בקרקעות חקלאיות? לא כדאי שתבנו על הפשרה בעתיד הקרוב.

כלל הדגשים הללו יעזרו לכם לבחור נכון קרקעות חקלאיות שצפויות לעבור את הליך ההפשרה בעתיד הקרוב, כך שתוכלו ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד. הקפדה על הדגשים שיעזרו לכם לבחור נכון את הקרקע הבאה שלכם תאפשר לכם להעריך את סיכויי ההפשרה של הקרקע בשנים הקרובות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר כבר היום

המרכז לקרקעות ומגרשים

תמצאו כאן את מיטב אפיקי ההשקעה בתחום הקרקעות והמגרשים, שטחים מסוגים שונים באזורי הביקוש המובילים. תוכלו לעיין במגוון רחב של נתונים, מדריכים ומאמרים חדשותיים למשקיעים ולרוכשים. המידע מתעדכן באופן שוטף, מוצג בשקיפות מלאה ובצורה נוחה ויסייע לכם לאתר את הנכס המתאים ביותר עבורכם.

תוכן עניינים